اشتهای ریسک

اشتهای ریسک

 

تعریف اشتهای ریسک

اشتهای ریسک مقداری از ریسک است که واحد تجاری برای دستیابی به ارزش در سطح هیئت مدیره مایل به پذیرش آن می‌باشد. هر سازمان به دنبال تحقق اهداف مختلفی برای ارزش افزایی است و به این منظور باید درک کامل از ریسکی که مایل به پذیرش آن است داشته باشد.

سازمان باید در زمان انتخاب اهداف یا روشهای عملیاتی اشتهای ریسک خود را در نظر بگیرد. برای تعیین اشتهای ریسک مدیریت باید با بررسی و موافقت هیئت مدیره، سه مرحله زیر را طی کند:

(1 تعیین اشتهای ریسک

(2مخابره اشتهایی ریسک

(3 نظارت و به روزرسانی اشتهای ریسک

 

1)  تعیین اشتهای ریسک

تعیین اشتهای ریسک به این معنا نیست که سازمان، به عنوان بخشی ازطرح استراتژیک خود از ریسک اجتناب کند. بلکه واقعیت موضوع کاملاً عکس آن است. درست همانگونه که سازمان‌ها اهداف مختلف تنظیم می‌کنند، اشتهای ریسک متفاوتی نیز تدوین خواهند کرد. هیچ استاندارد یا بیانیه اشتهای ریسک جامعی که برای تمام سازمان‌ها قابل استفاده باشد، وجود ندارد، یک اشتهای ریسک «صحیح» نیز وجود ندارد. بلکه مدیریت و هیئت مدیره باید درک موازنه موجود بین داشتن اشتهای ریسک بالاتر یا پایین‌تر، سطح اشتهای ریسک خود را انتخاب کنند.

2)  مخابره اشتهای ریسک

چند رویکرد عمومی برای مخابره اشتهای نیز وجود دارد.

نخست، تهیه بیانیه اشتهای ریسک کلی که به اندازه کافی گسترده و در عین حال برای واحدهای سازمانی به اندازه کافی تشریح شده باشد تا بتواند ریسکهای خود را به گونه ای یکنواخت طبق آن مدیریت نمایند.

رویکرد دوم مخابره اشتهای ریسک برای هر یک از طبقات عمده اهداف سازمانی است.

رویکرد سوم مخابره اشتهای ریسک برای گروه‌های متفاوت ریسک می باشد.

3)  نظارت و بروزرسانی اشتهای ریسک

مدیریت پس از مخابره اشتهای ریسک باید با حمایت هیئت مدیره به بازبینی و تقویت آن بپردازد . اشتهای ریسک نمی‌تواند یک مرتبه تعیین و سپس به شکل اولیه رها شود. بلکه باید در ارتباط با چگونگی عملیات سازمان به ویژه در صورت تغییر مدل کسب و کار واحد تجاری مجددا مورد بررسی قرار گیرد. مدیریت باید فعالیت‌ها را بابت سازگاری با اشتهای ریسک از طریق ترکیبی از نظارت مستمر و ارزیابی های جداگانه نظارت نماید. حسابرسی داخلی می تواند مدیریت را در انجام این نظارت کمک کند. به علاوه سازمانها هنگام نظارت برای اشتهای ریسک، باید بر ایجاد فرهنگ آگاهی از ریسک و سازگاری و همگرایی اهداف هیئت مدیره با اهداف سازمانی تمرکز نمایند.

برای مطالعه کامل مطالب فایل را دانلود نمایید.

رضا صبری

رضا صبری

نویسنده، مدرس و صاحب نظر در خصوص کنترلهای داخلی، حسابرسی داخلی و نظارت نوین در سازمانها و بانکهای کشور

این آموزش را می توانید از طریق شبکه های اجتماعی زیر برای همکاران و دوستان خود ارسال نمایید .
به اشتراک گذاری بر روی facebook
Facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
Twitter
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
LinkedIn
به اشتراک گذاری بر روی telegram
Telegram
به اشتراک گذاری بر روی skype
Skype
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
WhatsApp
به اشتراک گذاری بر روی email
Email
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *